Rewitalizacja obiektów poprzemysłowych Gminy Zabrze
na cele kulturalne, turystyczne i oświatowepostheadericon Dzie Bezpiecznego Internetu

Dzie Bezpiecznego Internetu (DBI) promuje dziaania na rzecz bezpiecznego zachowania w Internecie. Trafia do rnych grup spoecznych -  uczniw, rodzicw i nauczycieli.

W Polsce Dzie Bezpiecznego Internetu organizowany jest od 2005 roku przez Fundacj Dzieci Niczyje oraz Naukow i Akademick Sie Komputerow (NASK) ? realizatorw unijnego programu ?Safer Internet?. Gwn ide narodowych obchodw DBI jest inicjowanie lokalnych dziaa, w ramach ktrych dzieci, modzie i nauczyciele aktywnie angauj si w prace nad projektami powiconymi bezpieczestwu w Sieci.

Poradnia Psychologiczno ? Pedagogiczna w Zabrzu od kilku lat bierze czynny udzia w obchodach  Dnia Bezpiecznego Internetu, organizujc warsztaty, spotkania i happeningi. W tym roku, ju po raz drugi, specjalici PPP przyjli zaproszenie Dyrektora Szkoy Podstawowej  nr 28 w Zabrzu ? Pani Boeny Olichwer do wsppracy w ramach DBI.


W zwizku z powyszym Panie - Zuzanna Bizuk oraz Joanna Dorocicz spotkay si 10.02.2017 r. z uczniami klas I ? III SP 28, by przekaza im najwaniejsze zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.


Nastpnie, zaproszeni pracownicy PPP, wraz z Dyrektorem naszej placwki ? Pani Urszul Koszutsk przyglday si niezwykle ciekawemu przedstawieniu teatralnemu przygotowanemu przez uczniw SP 28,  propagujcemu haso tegorocznego DBI ? ?Lepszy Interenet zaley od Ciebie?.


 

postheadericon Rusza XVI edycja ZTU w Zabrzu


 

postheadericon Erasmus+

W zwizku z planowanym wyjazdem drugiej grupy modziey na miesiczne praktyki zawodowe do Saint Etienne we Francji w ramach Programu Erasmus+, 08.02.2017r. na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej odbyo si spotkanie z uczniami celem przygotowania psychologicznego modziey do pobytu w obcym kraju. W spotkaniu uczestniczyo 20 uczniw z czterech zabrzaskich szk ponadgimnazjalnych.

Poprawiony (poniedziałek, 13 lutego 2017 12:39)

 

postheadericon Oferta dla Szkół


Poprawiony (środa, 15 listopada 2017 16:47)

 

postheadericon "Patrzę, widzę, rozumiem, pomagam"

Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Zabrzu zaprasza do udziału w przeglądzie teatralnym pt. "Patrzę, widzę, rozumiem, pomagam" organizowanym dla młodzieży szk podstawowych i gimnazjalnych. Przegląd odbywa si w ramach podjętego projektu, którego głównym celem jest uwrażliwienie młodzieży na problemy swoich rówieśników, rozwijanie kompetencji społecznych, empatii i promowania zachowa sprzyjających zdrowemu i satysfakcjonującemu życiu oraz radzeniu sobie w sytuacjach trudnych.

Szczegółowe informacje s zawarte w regulaminie dostępnym jest tutaj regulamin


Koordynatorzy projektu: mgr Marzena Szczerbicka-Grzybowska, mgr Bożena Kisielewska


Poprawiony (środa, 15 listopada 2017 16:50)

 
Więcej artykułów…